Dlaczego warto wychodzić w teren?
- Wzmacnia odporność, poprawia pamięć, uspokaja i uszczęśliwia - Co takiego? Przyroda. Okazuje się, że kontakt z naturą jest niezbędny do zdrowego i szczęśliwego życia - pisze Gosia Świderek, prezeska Ośrodka Działań Ekologicznych "Źrodła" organizatora Dnia Pustej Klasy.
- Cały rok w naturze - Czy w zwykłej szkole z centum miasta da się regularnie wychodzić do lasu i to przez cały rok? Da się. O tym dlaczego chcemy wyciągać dzieci w teren jak najczęściej opowiada Gosia Świderek, prezeska Źrodeł organizatora Dnia Pustej Klasy i projektu "EkoRok ze Źródłami w naturze".
- Dzieci mają wychodne - O tym dlaczego warto wychodzić na dwór opowiada Monika Rościszewska-Woźniak, prezeska Fundacji Rozwoju Dzieci im. Komeńskiego, organizatora programu „Dzieci mają wychodne”.
- Dzieci w naturę - Dzieci więcej wiedzą o lasach tropikalnych czy rafie koralowej niż o wspaniałym lesie łęgowym, który rozciąga się za ich ogrodzeniem - zauważa Kasper Jakubowski, inicjator i prezes fundacji Dzieci w Naturę.
- Dziecko potrzebuje nawiązać więź z przyrodą - Jesteśmy gatunkiem, który pojawił się w przyrodzie i w tej przyrodzie zawsze był - mówi Ewa Kaliszuk, dyrektorka Niepublicznej Szkoły Podstawowej Fundacji Królowej Świętej Jadwigi w Przyłękowie, która od lat zajmuje się wdrażaniem w życie idei, która przyświeca akcji Dzień Pustej Klasy: wyprowadzaniem dzieci i młodzieży z sal lekcyjnych w przyrodę.
- Czy nogi owadów nadają się do nauki tabliczki mnożenia? - Gdy zostawiłam podręczniki, poczułam wolność - mówi Wiesława Mitulska, jedna z najbardziej inspirujących nauczycielek w polskim internecie, specjalistka edukacji wczesnoszkolnej oraz terapii pedagogicznej, ekspertka daltońska. - Dzięki temu mam możliwość, żeby korzystać z okazji edukacyjnych, które przynosi życie. ".
- Łąkobinar czyli webinar z łąki - rozmowa z edukatorami Źródeł o zaletach edukacji w terenie